NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
ROK B 20.05.2018

W liturgii kościoła wspominamy:

21 maja (poniedziałek) – NMP, Matki Kościoła, święto
24 maja (czwartek) – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
26 maja (sobota) - Św. Filipa Nereusza, prez.
27 maja (niedziela) – Najświętszej Trójcy

1. Po Mszy św. wystawienie NajświętszegoSakramentu i modlitwa – Litania loretańska oraz Nowenna przed Urocz. Zesłania Ducha Św.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.

3. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, proszę o przygotowanie trzech ołtarzy na terenie wioski. Czwarty ołtarz – w kościele.

4. 26.05. – sobota – w modlitwie pamiętajmy o naszych MAMACH.

5. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jak zwykle, jest do dyspozycji Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Dziękuję osobom, które przygotowały kościół do niedzielnej liturgii. Jednocześnie proszę kolejne osoby o przygotowanie świątyni na najbliższą niedzielę.

7. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała.

8. Wyjazd do Gdańska - odwołany.

9. POŻARZYSKO:
    W poniedziałek o godz. 15.45 spowiedź św. dla dzieci rocznicowych oraz Msza św.

Trwają prace remontowe w naszym kościele.
    Za składane na ten cel ofiary składam Bóg zapłać.

W tygodniu proszę o zorganizowanie się i poskończonych pracach tynkarskich przygotować kościół do sprawowania liturgii.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

ZAPOWIEDŹ

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących do zawarcia małżeństwa,
proszony jest powiadomić kancelarię parafialną.